×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Oddział kardiologiczny kołobrzeskiego szpitala otrzymał 150 tysięcy złotych dofinnasowania od spółek miejskich. Regionalny szpital ma w planach zakup nowego echokardiografu.

Kolejny raz Regionalny szpital, tym razem Oddział kardiologiczny - otrzymał dofinansowanie od spółek miejskich – 150 tysięcy złotych od wodociągów i MEC na zakup specjalistycznego sprzętu. Nowy echokardiograf zastąpi obecny, wysłużony, bo używany przez 10 lat sprzęt diagnostyczny. Rocznie szpital wykonuje ponad 1600 badań echa serca. - Społeczeństwo się starzeje, chorób kardiologicznych będzie coraz więcej – mówi Waldemar Frąckowiak, ordynator kardiologii, dlatego tak ważne jest inwestowanie w nowe technologie. Waldemar Frąckowiak p.o. ordynatora od stycznia tego roku, kilka dni temu wygrał konkurs i od 1 maja przez 6 lat będzie szefował oddziałowi kardiologii. Były Roman Ronkowski wciąż pracuje na oddziale.
Kardiolodzy testują już nowoczesny echokardiograf, za kilka tygodni zapadnie decyzja o zakupie konkretnego modelu. Prezydent Janusz Gromek oraz przedstawiciele spółek miejskich otrzymali od dyrektora Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu Tomasza Szymańskiego balony w kształcie serca w podziękowaniu za wielkie serce dla naszej placówki zdrowia. 


[hdvs videoid=]
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK