×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Dorian urodził się w marcu 2015 roku, jako zdrowe dziecko. Ciąża przebiegała prawidłowo, chłopiec otrzymał 10 punktów w skali Apgar. Niedługo po porodzie został zaszczepiony przeciwko gruźlicy oraz WZB typu B. Gdy miał trzy miesiące mama zauważyła pod jego lewą pachą o guza.

Po wykonanym badaniu USG okazało się, ze jest ich kilka różnej wielkości. Po następnych trzech tygodniach pojawiły się kolejne: na potylicy, za uszami, pod żuchwą. Lekarze stwierdzili, że jest to powikłanie po szczepieniu BCG przeciwko gruźlicy. Natychmiast podjęto antybiotykoterapię, do 12 miesiąca życia Dorian brał 4 antybiotyki. Zdiagnozowano u niego limfadenatopatię. Około 5 miesiąca życia jego rozwój psychoruchowy zatrzymał się. Dorian zaczął siadać dopiero, gdy skończył roczek. Obecnie chodzi już samodzielnie, jednak ma obniżone napięcie mięśniowe, wiotkość więzadeł, ramion i biodrową. Cierpi na neurologiczne zaburzenia mózgu. Wymaga intensywnej wielotorowej rehabilitacji, która niestety jest bardzo kosztowna. Mama Doriana nie jest w stanie poradzić sobie samodzielnie z kosztami leczenia i rehabilitacji syna. Dlatego prosimy o pomoc w gromadzeniu środków na ochronę zdrowia Doriana.
 
Aby przekazać darowiznę przelewem:
Fundacja „Serca dla Maluszka”
Ul. Kowalska 89
43-300 Bielsko-Biała
Bank Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142
Tytułem: Dorian Derbin
 
Aby  przekazać darowiznę przelewem z zagranicy:
Fundacja "Serca dla Maluszka"
Numer rachunku PL 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142
Bank Millenium S.A.
ul. Stanisława Żaryna 2 A
02-593 Warszawa 
POLAND
Kod SWIFT banku: BIGBPLPW
Tytułem: Dorian Derbin


Na Facebooku utworzono stronę "Licytacje -Doruś i jego zmagania z chorobą" - przejdź. Strona jest dla Dorianka. Cały dochód jest przeznaczony na konto Fundacji Serca dla maluszka.
Na licytację można wystawiać buty, zabawki,vouchery, usługi, kosmetyki. Osoba, która zaoferuje największą sumę za dany przedmiot lub usługę wygrywa.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK