Od dzisiaj drugą dawką przypominającą przeciwko COVID-19 będzie mógł się zaszczepić personel medyczny, w tym pracownicy aptek oraz studenci kierunków medycznych.

  – W nocy z 16 na 17 sierpnia wystawimy ok. 400 tys. e-skierowań – mówił podczas ostatniej konferencji w Ministerstwie Zdrowia minister Adam Niedzielski.

Pracownicy podmiotów medycznych, personel medyczny, studenci kierunków medycznych oraz farmaceuci będą teraz mogli przyjąć drugą dawkę przypominającą przeciw COVID-19.  Szczepionki, które otrzymają to preparaty Pfizer lub Moderna. Zalecane jest jednak szczepienie tym samym preparatem, co przy pierwszym szczepieniu przypominającym.

Na szczepienie można umówić się przez bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień (pod numerem 989) oraz w wybranych punktach szczepień. Studenci studiów medycznych na szczepienie zarejestrują się w punkcie szczepień z legitymacją studencką.

Przypomnijmy, od 22 lipca drugą dawką przypominającą mogą zaszczepić się osoby w wieku 60 –79 lat lub 12+ z obniżoną odpornością, ale po 120 dniach od pierwszej dawki przypominającej. Już wcześniej taką możliwość miały osoby w wieku 80+.

Tylko w ciągu ostatniego miesiąca wykonano ponad 950 tys. szczepień, z tego zdecydowaną większość (780 tys.) czwartą dawką. Na drugą dawkę przypominającą zarejestrowało się już ponad milion osób.

Aktualnie w naszym powiecie jest jedna osoba zarażona koronawirusem. 

Komentarze  
+4 # Zenek 2022-08-16 23:04
Po 3żeciej dawce nie jestem za szczepieniem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Hydrolog 2022-08-17 22:15
Dzięki Bogu że człowiek ma swój rozum i trzyma się z daleka od tych dawek i tego cyrku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Czary Mary 2022-08-20 21:55
A piąta dawka dla polityków !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK