×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu od maja prowadzą działania „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku na terenach wodnych i przywodnych znajdujących się na terenie naszego powiatu.W większości przypadków główną przyczyną utonięć jest brawura, nieprzestrzeganie i lekceważące podejście do własnego bezpieczeństwa. Często przyczyna tkwi w nieodpowiedzialnej opiece nad dziećmi, ryzykownym zachowaniu osób dorosłych i ogólnym braku wyobraźni. Niestety przyczyną utonięć bywa również alkohol, który czasami towarzyszy takiej formie odpoczynku na łonie natury.
Zapewnienie więc bezpiecznego pobytu nad wodą i bezpiecznej kąpieli w morzu, rzekach, jeziorach i basenach nie wymaga większego uzasadniania. Należy jednak mocno podkreślić, że nad bezpieczeństwem kąpiących się powinni czuwać wszyscy, w tym również sami uczestnicy.
 
Chcąc edukować i wspierać wychowanie i zapobiegać tego tupu wypadkom policjanci przystąpili do realizacji przedsięwzięcia profilaktycznego pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".
 
Funkcjonariusze wspólnie z WOPR i Strażą Miejską przeprowadzają spotkania na plaży centralnej, gdzie uczą resuscytacji, korzystania z kamizelek i podręcznego sprzętu ratowniczego.
Omawiają zasady bezpieczeństwa nad wodą, wzywania pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia w wodzie. Rozmawiają o ważnych i istotnych zagadnieniach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Przekazywane są sposoby alarmowania i współdziałania służb ratowniczych.
Działania te będą kontynuowane przez cały okres wakacji.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK