Niesione harcerską sztafetą przez całą Polskę, Betlejemskie Światło Pokoju, przybywa do Kołobrzegu. Odpalenie świecy nastąpi 23 grudnia w Katedrze. 

Betlejemskie Światło Pokoju zagości w Kołobrzegu po raz kolejny, w tym roku pod hasłem „Światło Służby”. Zapalone w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, odpalane świeca od świecy, płonie nieprzerwanym Płomieniem. W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju trafi do Polski po raz 30. Z zachowaniem reżimu sanitarnego roznoszone będzie przez harcerki i harcerzy z Hufca Kołobrzeg.

- To bardzo ważne by utrzymać tak piękną tradycję w tych odmiennych czasach, by kontynuować naszą harcerską służbę, pozostać zdrowym i odpowiedzialnym - mówi Naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w tym roku sztafeta Betlejemskie Światło Pokoju będzie wyglądała zupełnie inaczej niż w latach ubiegłych. W tym trudnym czasie jest szczególnie ważne, żeby Światło nie zostało tylko w naszym harcerskim środowisku, lecz żeby zostało przekazane ludziom jako źródło nadziei. W naszym regionie Światło Pokoju trafi do najbardziej potrzebujących jego ciepła, między innymi do Domów Pomocy Społecznej, Szpitala, urzędów i instytucji.

Jeśli chcą Państwo, by na Waszym wigilijnym stole zagościł Płomień z Betlejem, zachęcamy do odpalenia świecy 23 grudnia 2020 w Katedrze. Warta z Betlejemskim Światłem Pokoju czuwać będzie w godzinach: 12.00-17.00.

phm. Milena Derlikiewicz

komendant hufca

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Pogoda

Słonecznie

10°C

Kołobrzeg

Słonecznie

Wilgotność: 81%

Wiatr: 22 km/h

  • 25 Lut 2021

    Słonecznie 15°C 7°C

  • 26 Lut 2021

    Przelotne opady 7°C 3°C

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo

DKF - marzec 2021

Lut 25, 2021 / Artykuły sponsorowane

Prezydencki Kwadrans 23.02.2021r.

Lut 24, 2021 / Prezydencki kwadrans

Rozmowy z widokiem na powiat - 24.02.2021

Lut 24, 2021 / Rozmowy z widokiem na powiat

Kwadrans z historią odc. 50

Lut 24, 2021 / Kwadrans z historią

Rozmowy z widokiem na powiat (wideo)

Lut 24, 2021 / Najnowsze artykuły

Sunrise zostaje w Podczelu (wideo)

Lut 24, 2021 / Miasto