×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Stacja Pogotowia Ratunkowego w Kołobrzegu otrzymała nowy ambulans. Na wyposażeniu karetki jest wysokiej klasy sprzęt medyczny, zastosowano też rozwiązania praktyczne, które wskazywali sami ratownicy. 
 
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego modernizuje medyczny tabor każdego roku. W sumie w latach 2010-2018 Stacja przeznaczyła na wymianę swojej floty blisko 65 mln zł. Wzbogaciła się o 120 nowoczesnych aut. Rocznie wykonują one 200 tys. wyjazdów ratujących życie, przejeżdżając nawet 5 mln km.
Nowy ambulans to karetka marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI. Na wyposażeniu jest wysokiej klasy sprzęt medyczny, np.: defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie, respirator, reduktor, pompa infuzyjna, nosze podbierające, deska ortopedyczna, krzesełko transportowe, program lokalizacji ambulansu. 
W nowej karetce zastosowano też pewne rozwiązania praktyczne, które sugerowali sami ratownicy medyczni jakr ozkładany podest ułatwiający wejście do pojazdu.
Nowy pojazd ratujący życie zastąpi karetkę oddaną do użytku w 2013 roku. Koszt przekazanego dziś ambulansu to ponad 560 tys. zł. 
[hdvs videoid=5641]
 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo

Motoserce ponownie zabiło

Maj 29, 2023 / Miasto

Weekend z baletem

Maj 29, 2023 / Miasto

Zdrowie w pigułce odc. 52 - Top Toys

Maj 29, 2023 / Najnowsze artykuły