Kilkuset pacjentów zostało bez lekarza po tym jak lekarka z przychodni przy Unii Lubelskiej przeszła na emeryturę. Jakie działania może podjąć samorząd by wszyscy w  mieście mieli dostęp do lekarza rodzinnego? O tym rozmawiano podczas posiedzenia Komisji Społecznej Rady Miasta.

 

Głównym tematem posiedzenia Komisji Społecznej była informacja w sprawie podstawowej opieki zdrowotnej w Kołobrzegu. Na zdalne posiedzenie zaproszono dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia ze Szczecina Wojciecha Włodarskiego. Ten informował że lekarze rodzinni w Kołobrzegu mają jeszcze miejsca i mogą przyjmować nowych pacjentów,a NFZ za nich zapłaci.

Nie jest tajemnicą, że pacjenci, których lekarka przeszła na emeryturę bezskutecznie próbowali zapisać się do innych przychodni. Apel o przyjmowanie nowych pacjentów do lekarzy POZ skierowała Anna Mieczkowska. Rada Miasta także ma skierować podobny apel. To jedyna możliwość rozwiązania problemu teraz. W przyszłości można podjąć inne próby. 

Komisja przyjęła wniosek by przeprowadzić analizę dotyczącą powołania samorządowej spółki w ramach POZ. Wnioskuje też by stworzyć system zachęt dla medyków, którzy zechcą w Kołobrzegu prowadzić praktykę, oraz by przeprowadzić rozmowy z kołobrzeskim szpitalem w sprawie możliwości zaopiekowania się pacjentami. 

 

Komentarze  
+7 # Polak 2021-01-21 16:38
Polak zawsze mądry po szkodzie. Naprawdę nikt wcześniej nie wiedział, że Pani doktor przechodzi na emeryturę? Inni lekarze w przychodni nie wiedzieli? Jest tam jakieś kierownictwo? Jak pracownik przechodzi na emeryturę lub na urlop wychowawczy to szuka się na jego miejsce inną osobę na stałe lub na zastępstwo. :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # Zenek 2021-01-21 18:27
Przychodnia tego nie zorganizowała, nie poinformowała pacjentów dużo wcześniej, tylko po fakcie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+16 # Kg 2021-01-21 22:25
W Kołobrzegu coraz więcej spraw przestaje funkcjonować.
Coraz więcej osób to dostrzega, zwłaszcza mieszkających w innych miastach. Dla przykładu:
1 Paliwo najdroższe w Polsce
2. Tylko 2 punkty szczepień na Covid, w których wyczerpane limity
3 Lekarze rodzinni nie przyjmują nowych pacjentów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Pogoda

Słonecznie

4°C

Kołobrzeg

Słonecznie

Wilgotność: 82%

Wiatr: 16 km/h

  • 27 Lut 2021

    Przewaga chmur 6°C 2°C

  • 28 Lut 2021

    Przewaga chmur 4°C 2°C

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo