Już w najbliższy weekend będziemy gościć w naszym regionie kilkadziesiąt niezwykłych zabytkowych samochodów, które na co dzień możemy oglądać tylko w filmach lub w internecie. Niezwykłe stare samochody zobaczymy w Koszalinie, Mielnie i Kołobrzegu.

„Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy posiadaczy oldtimerów i youngtimerów z całej Polski. Będą tu naprawdę unikalne samochody z ciekawą historią, które w rękach troskliwych posiadaczy zyskały drugie życie. Mało kto wiem, że Citroën ma chyba najwięcej fanklubów na świecie spośród marek popularnych. Warto też przypomnieć o polskich korzeniach. Założyciel firmy, Andre Citroën, miał w Warszawie dziadków a jego rodzice wzięli w tym mieście ślub. Także logo firmy, słynne podwójne szewrony, wzięły się z Polski – to wzór daszkowych kół zębatych, które Citroën zobaczył w Głownie pod Łodzią” – mówi Konrad Dula, prezes stowarzyszenia Amicale Citroën Pologne.

 

„Zapowiada się piękna pogoda, dlatego zapraszam całe rodziny – dla dzieciaków takie stare auta to niesamowita atrakcja! – najpierw do Koszalina, gdzie w piątek o godz. 13:00 organizujemy wystawę i pokazy przed amfiteatrem przy ul. Piastowskiej 7.  W sobotę pojawimy się na deptaku w Mielnie i od południa auta będzie można podziwiać właśnie tam. Z kolei w niedzielę udamy się do Kołobrzegu pod latarnię morską i pokazy zaczną się również w samo południe” – zachęca Dula.

Wśród samochodów, które się pojawią, będzie m.in. Citroën C4 z 1931 roku, innowacyjne modele DS oraz ID, kultowe kaczki, czyli 2CV oraz nieco bardziej współczesne auta, takie jak Citroën XM, imponujący komfortem oraz przeszkleniem nadwozia. Atrakcji nie zabraknie.

Program imprezy

KOSZALIN

piątek 04.06.2021

około godz. 12:45 – wjazd kolumny zabytkowych Citroënów w asyście policji do Koszalina,

13:00 – 14:30 – wystawa zabytkowych pojazdów na placu pod amfiteatrem, ul. Piastowska 7, Koszalin,

15:00 – przejazd do centrum Citroën Mojsiuk – ul. Koszalińska 89, Stare Bielice, kolumna w asyście

policji,

15:30 -18:00 – jazdy testowe, wystawa samochodów przed salonem Citroën Mojsiuk, sesje zdjęciowe,

przejazdy zabytkowymi samochodami,

 

MIELNO

sobota 05.06.2021

12:00 – 16:30 prezentacja zabytkowych pojazdów na deptaku – ul. Kościuszki 24, Mielno,

 

KOŁOBRZEG

niedziela 06.06.2021

12:00 – 13:00 prezentacja zabytkowych pojazdów pod latarnią morską, ul. Morska 1, 78-100 Kołobrzeg,

Stowarzyszenie Amicale Citroën Pologne grupuje miłośników zabytkowej motoryzacji z całej Polski. Zajmuje się badaniem historii marki Citroën, przywracaniem pamięci o jej związkach z Polską, organizuje imprezy i wydarzenia związane z Citroënem, pomaga swoim członkom w zakupie i konserwacji oldtimerów.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK