×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Pracowite dni mieli lekarze i pielęgniarki dyżurujący w Święta Bożego Narodzenia w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu. W Izbie Przyjęć udzielono pomocy 300 mieszkańcom, z kolei lekarz POZ przyjął niemal 500 osób. Zatrucia pokarmowe to był najczęstszy powód wizyt w lecznicy.

Od 22 do 26 grudnia Izba Przyjęć przyjęła około 300 osób, głównie z zatruciami pokarmowymi oraz bólami brzucha z przejedzenia. Pacjenci skarżyli się też na nadciśnienie tętnicze. Jedna osoba trafiła z raną cięta dłoni - efekt kulinarnych przygotowań do świąt. Lekarze udzielali też porad laryngologicznych, kilku osobom utknęły w gardle ości. Na szczęście w tym okresie nie było pacjentów w stanie zagrożenia życia.
Z klolei w gabinecie POZ Podstawowej Opieki Zdrowotnej (lekarz rodzinny nocny i świąteczny), gdzie trafiają lżejsze przypadki, udzielono pomocy 494 mieszkańcom. Były to głównie infekcje, przeziębienia, a także zatrucia pokarmowe.
 
 


Photo by rawpixel on Unsplash
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK