Zainteresowanie jest tak znikome, że w szkołach podstawowych nie będzie akcji szczepień przeciwko Covid 19 dla uczniów, którzy ukończyli 12 lat. 

W trzech podstawówkach chętnych nie było w ogóle, w pozostałych od 2 do 15 osób zadeklarowało chęć zaszczepienia przeciwko Covid 19. To oznacza, że na 1200 uczniów którzy ukończyli 12 lat, szczepić się chce około 40. Większość rodziców chce to zrobić „na własną rękę”. Miasto planowało nawet uruchomienie szkolnego mobilnego punktu, w tej sytuacji akcji w podstawówkach nie będzie. Zainteresowani są kierowani do dwóch miejsc w Kołobrzegu. Do szpitala i przychodni wojskowej przy Jedności narodowej. Małoletni muszą bowiem przejść kwalifikację lekarską.

Cześć uczniów podstawówek jest już zaszczepiona. Wielu rodziców skorzystało z tej możliwości przed wakacyjnymi wyjazdami. W sumie w Kołobrzegu wśród młodzieży w przedziale wiekowym 12 - 19 lat na 3300 osób zaszczepionych jest ponad 1100 (34%). 

 

Komentarze  
+2 # rodzice 2021-09-17 18:08
Śliczna ta nasza szkoła nr5!Wszystko nowe, zadbane, a teraz jeszcze sala nowiutka będzie. W klasach tablice elektroniczne, na boisku plac do egzaminu na kartę rowerową. Jestem zachwycona, że w tych czasach szkoła ma wszystko nowoczesne.Nawet na podłogach w szkole są gry w klasy wyrysowane. Brawo dla dyrektora i nauczycieli,że tak dbają o to, aby dzieciom było dobrze. Te misie na murach szkoły to dobry pomysł.Pięknie!! :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo

Giełda muzyczna wskrzeszona

Paź 18, 2021 / Miasto

Kawałki rzeczywistości

Paź 18, 2021 / Kultura

Wyprawa na 3K

Paź 15, 2021 / Miasto

Piłka w grze

Paź 15, 2021 / Sport

Obchody 30-lecia Szkoły Muzycznej

Paź 15, 2021 / Kultura

Międzynarodowy Dzień Niewidomych

Paź 14, 2021 / Miasto