Tradycyjnie w październiku, Szkoła Podstawowa w Podczelu,  przez cały tydzień promuje zdrowy styl życia. Dzisiaj, dzieci i młodzież mogły wziąć udział w prelekcji na temat odżywiania i aktywności fizycznej.

Jak aktywność fizyczna i odżywianie wpływają na nasze zdrowie? Taki temat poruszono dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 9 w Podczelu, podczas spotkania zorganizowanego w ramach tygodnia promującego zdrowy styl życia.

Podczas wydarzenia dzieci biorą udział w ciekawych zajęciach. Dzisiaj, gościem specjalnym w "Dziewiątce" był Dawid Rudowicz, członek akcji „Kołobrzeskie mięśniaki wspierają dzieciaki”, zorganizowanej przez Fundację "Na przekór przeciwnościom".

Jak podkreśla prelegent, najważniejsze są podstawy tj. dieta, aktywność fizyczna i sen. Niestety pandemia i pozostanie dzieci przez tak długi czas w domach oraz brak zajęć sportowych, przyczyniły się do otyłości coraz większej liczby młodych ludzi.

Poruszono także temat wpływu  reklamy na nasze nawyki żywieniowe i zastanawiano się czy osoba otyła może być zdrowa. Kolejny tydzień promocji zdrowego stylu życia odbędzie się za rok.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK