Świetlik

Wydarzenia Dnia

 

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzisiaj z tej okazji, Przedszkole Miejskie nr 1 zorganizowało specjalny program artystyczny.

Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku. Została ona podpisana przez wszystkie państwa na świecie, a 20 listopada ustanowiono Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka.

Dzień ten wypada w sobotę, dlatego przedszkolaki świętowały dzisiaj, a dominującym kolorem tego dnia był kolor niebieski. Z tej okazji dzieci przygotowały również specjalny występ artystyczny.

 

Ten specjalny dzień, ma nam przypominać, że dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać, a także, że prawa dziecka to co innego niż jego podstawowe potrzeby. 

 


Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK