Od uroczystej mszy św. w intencji ojczyzny w kołobrzeskiej katedrze rozpoczęły się obchody święta Konstytucji 3 Maja. Dalsza część uroczystości odbyła się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. 231 lat temu, w 1791 roku był to pierwszy w nowożytnej Europie, a drugi na świecie taki dokument. W Kołobrzegu tradycyjnie uroczystości odbyły się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pod pomnikiem marszałka złożono hołd twórcom konstytucji i wszystkim, którzy bronili jej ideałów. Podczas uroczystości odbył się apel pamięci i salwa honorowa. Tradycyjnie odegrano hymn i podniesiono flagę. Na zakończenie świętowania 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Wystąpił zespół Tirlitonki.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK