Muzeum Patria Colbergiensis zaprasza na spotkanie pt. „Umundurowanie wojsk napoleońskich pod Kołobrzegiem w 1807 roku”, które odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 18:00 w podziemiach ratusza. 
Pragniemy zaprosić na kolejne spotkanie do piwnic kołobrzeskiego ratusza. Tym razem swoją pasją, którą jest epoka napoleońska, podzieli się z Państwem kołobrzeski historyk, znawca okresu wielkich batalii przełomu XVIII i XX wieku - Ireneusz Piecyk. Wytrawny historyk i nauczyciel, poprowadzi nas poprzez tajemnice umundurowania Wielkiej Armii oblegającej w 1807 roku Kołobrzeg. Dzięki zgłębianej przez kołobrzeskiego historyka wiedzy, będziemy mogli przenieść się do czasów minionych. Usłyszymy o oddziałach włoskich, francuskich, polskich, holenderskich i niemieckich, które próbowały zdobyć niepokorny wobec Napoleona Kołobrzeg. Ujrzymy wreszcie wielorakie formy umundurowań wojsk koalicji pożądającej upadku naszego miasta. Zobaczymy to, co widziały kołobrzeskie przedpola przed 211 laty. Broń, barwa i umundurowanie Wielkiej Armii, oblegającej Kołobrzeg w 1807 roku będą oglądane podczas piątkowego wieczoru w "Patrii Colbergiensis". Dodatkową niespodzianką, przygotowaną przez pasjonata historii, będzie specjalnie przygotowana ekspozycja figurek, ukazujących żołnierzy spod ówczesnego Kołobrzegu.

Spotkanie pt. „Umundurowanie wojsk napoleońskich pod Kołobrzegiem w 1807 roku” odbędzie się w najbliższy piątek 9 lutego o godzinie 18:00 w Muzeum Patria Colbergiensis.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn