×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W poniedziałek 9 lipca zaplanowano debatę "(s)Prawa Polek". Kołobrzeg odwiedzą posłanki Platformy Obywatelskiej, by porozmawiać o tym, czego oczekują dziś współczesne Polki, czy są odpowiednio szanowane ich prawa, nadzieje i aspiracje, czy państwo pomaga im na rynku pracy, a także o wielu innych tematach, które dotyczą codzienności Polek. 

Debata "(s)Prawa Polek". Z kim? 
Posłowie na Sejm RP: Elżbieta Radziszewska, Anna Nemś, Katarzyna Osos, Bożena Szydłowska, Aldona Młyńczak, Marek Hok
Kiedy?
Poniedziałek (9 lipca br.), godz. 18:00, Marina Solna, sala konferencyjna, ul. Marynarzy 7

(S)prawa Polek to projekt Platformy Kobiet. To rozmowy z kobietami o kobietach we wszystkich regionach Polski. O równości, która nie może być zapisana tylko w kodeksach, ale także w naszych umysłach. O świadomości, którą trzeba budować rzetelnie i prawdziwie. O opiece zdrowotnej i prorodzinnej pomocy instytucjonalnej państwa. Na podstawie tego dyskursu stworzona zostanie programowa propozycja PO dla kobiet.
 
Monika Wielichowska, posłanka na Sejm (PO): - "Sprawa Polek” to nasz pomysł na rozmowę z kobietami. Będziemy we wszystkich regionach Polski, żeby dowiedzieć się, co kobiety sądzą o ważnych dla nich sprawach. Zarówno Sejm, który jest otoczony barierkami, kordonami Policji, w którym od dwóch lat nie ma miejsca na debatę i spory, w którym niemal każdego dnia łamany jest regulamin Sejmu, dobre obyczaje, a opozycja karana, ani też protestacyjne marsze nie są dobrymi miejscami do takich dyskusji.
Okazja na taką rozmowę jest szczególna: w tym roku świętujemy nie tylko 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także setną rocznicę uzyskania przez Polki
praw wyborczych. Dziś mało kto o tym pamięta, ale Rzeczpospolita była jednym z pierwszych krajów Europy, który rozpoczął proces politycznego równouprawnienia. Uważam, że nadszedł czas, by do wielkiej społecznej debaty, debaty o pozycji kobiet i wzmacnianiu roli kobiet w społeczeństwie powrócić. Na tym polu wiele jest do zrobienia. Nie tylko w zakresie stereotypów, ale także pomocy instytucjonalnej państwa.
Będziemy rozmawiać o dalszych rozwiązaniach systemowych, szczególnie w trzech fundamentalnych filarach : równość, świadomość i opieka zdrowotna. „Równość”- to między innymi sytuacja kobiet na rynku pracy. To równe szanse w awansie, zarobkach, postrzeganiu kobiet jako liderek. „Świadomość” – dotyczy seksualności, świadomego macierzyństwa, bezpieczeństwa kobiety i przysługujących jej praw. To wszystko dziś działa jedynie w teorii. Przykładem niech będzie tu konwencja antyprzemocowa, której zapisy nie są przez rząd PIS
realizowane. I wreszcie „zdrowie” – w tej przestrzeni chcemy rozmawiać m.in. o standardach okołoporodowych, o dostępie do in vitro, o programach szczepień profilaktycznych (np.
przeciwko HPV), o dostępności do badań prenatalnych. Także o profilaktyce, ale także jeszcze, o większym upowszechnieniu badań mammograficznych. Spraw, tematów jest wiele.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn