Pełnomocnik posła Platformy Obywatelskiej, adwokat Włodzimierz Łyczywek, powiedział nam, że Stanisław Gawłowski "powinien dziś wyjść z aresztu". Sąd oddalił zażalenie prokuratury na wczorajszą decyzję umożliwiającą politykowi PO opuszczenie aresztu po wpłacie 500 tys. zł kaucji. 

 
 
 
 
Stanisław Gawłowski od kwietnia przebywa w areszcie. Jest podejrzewany o korupcję. W ocenie sądu zebrane dowody "wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez posła zarzucanych mu przestępstw". Wczoraj Sąd Okręgowy w Szczecinie orzekł, że polityk będzie mógł wyjść na wolność po wpłaceniu kaucji w wysokości 500 tys. zł.  Prokuratura złożyła zażalenie na tę decyzję, próbowała ją też zablokować. 
Sąd oddalił zażalenie Prokuratury na wczorajszą decyzję umożliwiającą politykowi PO opuszczenie aresztu po wpłacie 500 tys. zł kaucji. Gawłowski "powinien dziś wyjść z aresztu". Mecenas W. Łyczywek dodaje, że gdyby spędził noc lub kolejny dzień w areszcie, byłoby to "bezprawne pozbawienie wolności".
Stanisław Gawłowski usłyszał pięć zarzutów, w tym korupcyjne – przyjęcie łapówki w gotówce, a także dwóch zegarków. Chodzi o okres, gdy pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL. Pozostałe zarzuty dotyczą podżegania do wręczenia łapówki, ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej.


Poseł PO Stanisław Gawłowski opuścił po godzinie 16. areszt w Szczecinie. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: paulina@informacje.kolobrzeg.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn