W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 21 listopada w Zespole Szkół im. M. Rataja zorganizowany zostanie Dzień Otwarty. Zaprezentowany zostanie nowy kierunek - Technik Lotniskowych Służb Operacyjnych, który zadebiutował na rynku szkolnictwa zawodowego w roku szkolnym 2016/2017.


W tym dniu będziemy chcieli zaprezentować uczniom, którzy przyjadą do naszej szkoły ofertę edukacyjną szkoły oraz to z czym na co dzień uczniowie Rataja mają do czynienia w kontekście planowania swojej przyszłości - mówi Halina Schulz-Tkacz, dyrektor szkoły. Zaprezentowany zostanie kierunek technikum – Technik Lotniskowych Służb Operacyjnych, który jako jeden z pierwszych pięciu, zadebiutował na rynku szkolnictwa zawodowego w roku szkolnym 2016/2017.
Zespół Szkół im. Macieja Rataja to nie tylko technikum. Licea ogólnokształcące oprócz kształcenia ogólnego oferują młodzieży poznanie zawodów w klasach: wojskowej,
policyjnej, straży pożarnej, straży granicznej. Od roku szkolnego 2017/2018 Szkoła jako jedna z 57 w kraju, a 3 w województwie zachodniopomorskim bierze udział w „Pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej wspierającym klasy mundurowe”.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych:
Miejsce: 21.11.2017 r. (wtorek) Zespół Szkół im Macieja Rataja w Gościnie
Czas: 9.00 – 12.30

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn