Koszykarska Energa Kotwica Kołobrzeg w ramach rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi pokona la na w lasnym boisku AZS AGH Kraków 88-71. Mimo wygranej Kotwica będzie musiała jedna walczyć o utrzymanie na poziomie 1 ligi. W fazie play-out naszym rywalem będzie SKK Siedlce.
Pierwsza część kwarty to spora ilość niecelnych rzutów z obu stron. Od czwartej minuty przewagę w meczu objęła Kotwica, która po akcji 2+1 Patryka Przyborowskiego, efektownym wsadzie Daniela Grujca oraz celnym rzucie Łukasza Bodycha zdobyła 8 punktowe prowadzenie.
Drugą kwartę rozpoczęliśmy celnym rzutem z półdystansu środkowego AZS Patryka Kędela. Gospodarze szybko odpowiedzieli akcją spod samego kosza 2+1 Przemka Wrony. Dalsza część spotkania to błędy ze strony gości, które wykorzystywała Kotwica do powiększania swojej przewagi. Na koniec drugiej części meczu prowadziliśmy 48-27 do przerwy.
Trzecią wartę rozpoczęliśmy od serii 13-0 powiększając prowadzenie do 36 punktów, które jak się później okazało było najwyższym w całym meczu. Kwartę zakończyliśmy 32 punktowym prowadzeniem.
Dalsza część spotkania to mozolne zmniejszanie przewagi przez gości, która w pewnym momencie zmalała nawet do 14 punktów. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 88-71.