W czerwcu rozpoczął się remont ulicy Wschodniej. Zgodnie z umową prace miały potrwać do 9 listopada tego roku, ale wykonawca już zapowiedział szybsze zakończenie inwestycji.

9 czerwca starostwo podpisało umowę na remont ulicy Wschodniej, odcinka drogi o długości 900 metrów. Teraz trwają  prace przy budowie chodników i ścieżki rowerowej. 

Żeby w ramach inwestycji mogła powstać ścieżka pieszo-rowerowa trzeba było przesadzić rosnące tam buki czerwone. Teraz znajdują się po drugiej stronie ulicy. Starostwo zapewnia, że dba o to aby drzewa przyjęły się w nowym miejscu.

W ramach inwestycji ma zostać także położona nowa warstwa bitumiczna. Na czas jej układania na drodze pojawią się pewne utrudnienia. Podczas prac zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Koszt przebudowy odcinka ulicy Wschodniej to blisko 2 miliony 800 tys. złotych, z czego połowę kwoty stanowi dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg.

 

Komentarze  
+3 # Zenek 2021-08-10 20:40
Wszystko pięknie, ale dlaczego ścieżki rowerowe cały czas są robione z polbruku, W dużych miastach zrywa się kostkę robiąc nawierzchnie z tartanu, czy też asfaltu po którym i jeździ się i biega dużo bezpieczniej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # DeyaVu 2021-08-11 07:32
Co to za ściema !Tych buków już od kilku dni nie ma w tym miejscu. W ogóle już nie ma, poszły na stracenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Stefan 2021-08-11 09:31
Dzień dobry

Jacek Kuś po zostaniu wicestarostą mówił nawet na antenie tkk że zrezygnował z pracy dla dewelopera osiedla Słoneczne wzgórze ale w takim razie dlaczego wczoraj chodził z budowlańcami uzgadniając coś tam po osiedlu Słoneczne wzgórze?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn