W zeszłym tygodniu na wjeździe do miasta stanęła ponad 15-tonowa kotwica, która wita przyjeżdżających do miasta turystów i zaprasza do odwiedzenia jedynego w Polsce Skansenu Morskiego oraz Muzeum Oręża Polskiego.

W czwartek, na wjeździe do miasta od strony Zieleniewa stanął witacz, który swoim historycznym i morskim akcentem nie tylko nawiązuje do morskich tradycji Kołobrzegu, ale promuje Skansen Morski.

Kolekcja kotwic w Skansenie  jest imponująca, dlatego też Muzeum Oręża Polskiego postanowiło umieścić taki witacz, zapraszający do jego odwiedzenia, na wjeździe  do Kołobrzegu. Ten konkretny egzemplarz waży ponad 15 ton.

Starosta Tomasz Tamborski przyznaje, że odkąd  ulica 6 Dywizji Piechoty stała się drogą powiatową taki pomysł promowania skansenu na wjeździe od strony Szczecina był całkowicie naturalny. 

Symbol postawionej kotwicy  pełni również funkcję historyczną. 

Zarówno Dyrektor jak i Starosta przyznają, że wszystkie podmioty chętne do współpracy i postawienia kolejnych takich artefaktów są mile widziane. Należy też dodać, że trzy takie kotwice zostały przekazane do Trzebiatowa, a jedna ma trafić do Elbląga. Starosta podkreśla również, że taki witacz mogłoby otrzymać Miasto. Prezydent jednak uważa, że powinien on spełniać inną funkcję. Dodaje, też że mógłby on stanąć przed Skansenem Morskim.

Zwraca również uwagę Staroście na brak konsultacji dotyczących postawienia kotwicy.

Przypomnijmy, całkowita wartość inwestycji to ponad 69 000 złotych. Z czego dofinansowanie ze środków Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania Morze i Parsęta to kwota 48 000 złotych.

Wiecej w materiale wideo.

 

Komentarze  
+6 # Al 2021-09-28 17:34
Pani prezydent, to upiększanie miasta różnie się kończy. Specjalny zespół funkcjonuje, a szału nie ma. Wystarczy się przejść Al.Jana Pawła II i zobaczyć to piękno. Co nowego, pięknego powstało za pani kadencji ?
P.S. Ten napis "skansen" też mi się wydaje niefortunny, bo sugeruje że wjeżdżamy do kołobrzeskiego skansenu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # aTomek 2021-09-28 17:42
I POszło, plan Balcerowicza jako żywo. Hamulcowi Polskiego Ładu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Rybak 2021-09-28 17:55
Witam,

no i zaczela sie wojna miedzy pania prezydent a starosta.
Wojna o stolek prezydenta na ktory ma ochote pan starosta.
No i wszystkie chwyty dozwolone, jak to w polityce polskiej sie praktykuje.
Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Gosiaa 2021-09-30 12:56
Ale jaki mamy kabaret ? Choć oni widzą w tym bezwzględną walkę a my widząc pustaków udających ważniaków
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Agaa 2021-09-30 13:00
Trzeba przypominać że tu kiedyś był port a teraz enklawa komunistycznej diaspory
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn