Trwa budowa ciągu pieszo-rowerowego na ulicy Grzybowskiej. Jest to wspólna inwestycja powiatu i miasta, a przeprowadzana jest ze względu na zapotrzebowanie mieszkańców. 

Budowa ścieżki w tym miejscu ma znacznie wpłynąć na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, ponieważ natężenie ruchu na Grzybowskiej jest bardzo duże. 

Aktualnie prowadzone są tam roboty ziemne, które powoduja utrudnienia w ruchu, zwłaszcza dla pieszych. Ścieżka będzie się rozpoczynać od ulicy Lazurowej,a kończyć na wysokości stacji paliw przy ulicy Toruńskiej. Oprócz budowy ciągu, wymieniona zostanie nawierzchnia drogowa. Zakończenie prac planowane jest na połowę listopada. Koszt inwestycji to 1mln 82 tysiące złotych.

Równocześnie prowadzona będzie kolejna inwestycja, polegająca na wykonaniu nowych warstw bitumicznych na odcinku od skrzyżowania z ulica Bydgoską, do oczyszczalni ścieków. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn