Każdy z zatrzymanych nietrzeźwych rowerzystów musi liczyć się z konsekwencjami, jakimi jest m.in. mandat karny w wysokości 2500 złotych. Kołobrzescy policjanci, tylko w weekend nałożyli 4 mandaty na łączną kwotę 10 tysięcy złotych.

Stróże prawa podczas codziennych kontroli prowadzą działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów. Sprawdzają w praktyce stosowanie przez nich przepisów ruchu drogowego. Priorytetem jest ograniczenie liczb zdarzeń z udziałem rowerzystów oraz podniesienie świadomości wśród kierujących samochodami, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Podczas sobotnich i niedzielnych kontroli policjanci egzekwowali stosowanie się rowerzystów do przepisów ruchu drogowego, ale przede wszystkim sprawdzali ich trzeźwość. W rezultacie zatrzymanych zostało aż czterech cyklistów, którzy „wydmuchali” od 0,5 do 0,9 promila alkoholu w organizmie. Na każdego z nich został nałożony mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Pamiętajmy, pijani rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn