W grudniu 2020 roku starostwo poinformowało o planach budowy domu dziecka w Gościnie. Choć projekt jest już gotowy to prace jeszcze się nie rozpoczęły. Jak jednak zapewnia starosta, taka placówka na pewno powstanie. W tej chwili powiat rozważa jeszcze możliwość adaptacji budynku po filii Domu Pomocy Społecznej w Kołobrzegu. 

W powiecie kołobrzeskim nie ma domu dziecka. A dzieci, które przebywają w takich domach na terenie całego kraju nie brakuje. Tylko na terenie naszego powiatu dzieci objętych pieczą zastępczą jest około 100. W grudniu 2020 roku starostwo zapowiedziało budowę domu dziecka w Gościnie. Jednak po półtora roku od tych zapowiedzi nie rozpoczęto prac. Ale jak mówi starosta, nie rezygnujemy z pomysłu dotyczącego budowy domu dziecka, bo on musi powstać. Dzisiaj powiat rozważa dwie możliwości powstania placówki.

Obecnie starostwo rozważa możliwość adaptacji budynku po filii Domu Pomocy Społecznej w Kołobrzegu przy ulicy Ogrodowej.

W tej chwili powiat ma już gotowy projekt dotyczący budowy nowego domu dziecka w Gościnie oraz prawomocne pozwolenie na budowę. Zabezpieczone są również działki, na których miałaby powstać placówka.

O tym jaka zapadnie ostateczna decyzja w sprawie budowy domu dziecka dowiemy się już wkrótce. Do tematu wrócimy.

 

Komentarze  
+7 # dom 2022-06-20 18:07
Czyli filii Domu Pomocy Społecznej w Kołobrzegu już nie ma? Kiedy została zlikwidowana? I co w zamian?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Ula 2022-06-21 08:07
Przez dekadę nie wybudowali domu dziecka, więc teraz kiedy odchodzi się od takich placówek starostwo będzie szło pod prąd. Nikt im nie powie, że źle robią,.kiedy źle robią 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Olo 2022-06-21 12:22
Wybory idom po-ło drodzy mieszkańcy da wam wszystko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn