Starostwo przymierza się do przebudowy ulicy Witosa. Projekt już jest. Teraz potrzeba uzgodnienia warunków dotyczących odprowadzenia wód opadowych. I tu, jak mówi starosta, pojawił się problem.

Według Tomasza Tamborskiego miasto odmówiło uzgodnienia warunków dotyczących odbioru wód opadowych ze strony terenów leżących po stronie Gminy Kołobrzeg.

Do tej pory na ulicy Witosa przeprowadzano jedynie doraźne prace remontowe. Starostwo planuje jednak całkowitą przebudowę tej ulicy, która ma także zostać połączona z ulicą Szczecińską. W związku z tym planowana jest także budowa ronda. Jest już gotowa koncepcja. W tej chwili uzgadniamy kwestie dotyczące odprowadzenia wód opadowych, ale na dzień dzisiejszy trochę nam się piętrzą problemy, mówi starosta. Chodzi o stanowisko miasta w tej sprawie.

Według starosty bez otrzeźwienia ze strony urzędu miasta pewnie ta inwestycja nie będzie mogła powstać.

Jak wyjaśnia Ewa Pełechata, miasto oficjalnie nie otrzymało projektu dotyczącego ulicy Witosa.

- W tamtym roku wydaliśmy warunki techniczne dla tej inwestycji, i od tamtej pory jest cisza - mówi prezydent.

Do tematu wrócimy.

Komentarze  
+3 # Koper 2022-09-29 13:05
Dwa urzędy przez ulicę i się dogadać nie mogą. Ja podejdę i projekt zabiorę do UM.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn