Wczoraj w Muzeum Oręża Polskiego odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Tułazą, który zaprezentował swój debiut literacki, książkę „Pieśń o Windei – Książęce Przymierze”. Autor od marca tego roku jest pracownikiem kołobrzeskiego muzeum.

Wojciech Tułaza jest kołobrzeżaninem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2016 do 2021 roku mieszkał w Norwegii, w Trondheim, gdzie zakończył wieloletnie prace nad książką i zaczął ją pisać.  „Pieśń o Windei – Książęce Przymierze” to jak zapowiedział autor, pierwsza część trylogii. Książka przedstawia dwóch bohaterów, dwie percepcje rzeczywistości i dwie historie. Jedną z nich jest tęsknota za domem.

Życie za granicą, a w głównej mierze tęsknota za Polską, pomogły autorowi w zobrazowaniu wyidealizowanego świata Słowian. Jak mówi inspiracją do drugiej głównej postaci były wspólne przygody z jego żoną, ponieważ po powrocie do Polski, zbudowawszy camper'a we wnętrzu niemal 30-letniego auta wyruszyli w podróż. 

Historia w książce jest przesiąknięta słowiańską starożytnością, naszą wspólną kulturą i zaklęciami, które wciąż, w echach ludowych pieśni, przemierzają eter naszej współczesności. Jak mówi autor, nie byłoby mojej książki gdyby nie mitologia słowiańska.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn