Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem mogący doprowadzić do szeregu trudnych sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych.

Kołobrzescy dzielnicowi informują i współdziałają z urzędami w zakresie podejmowania niezbędnych działań w przypadku utraty lub zagubienia dokumentu. Policjanci dzięki społecznej Kampanii Informacyjnej Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE wraz z MOPS w Kołobrzegu chcą dotrzeć do jak największej liczby osób.

Co robić w przypadku utraty dokumentów? 

1. Natychmiast zastrzec je w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE - w swoim banku lub w dowolnym banku przyjmującym zastrzeżenia także od osób nie będących jego klientami.

2. Powiadomić Policję (gdy utracono je w wyniku kradzieży).

3. Zawiadomić najbliższy organ gminy lub placówkę konsularną i wyrobić nowy dokument. Informacje dotyczące konieczności zawiadomienia organu gminy o utracie dokumentu, znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn