Wczoraj Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu zorganizowało ostatni transport zabytków wydobytych przez Urząd Morski w Szczecinie podczas inwestycji „Modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra” i nie tylko.

W latach 2019/2021 Muzeum Oręża Polskiego dzięki współpracy z Urzędem Morskim w Szczecinie, pozyskało niezwykle interesujące artefakty. Podczas inwestycji ,,Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra”, realizowanej przez Urząd Morski w Szczecinie zostało wydobyte 100 ton obiektów zabytkowych, co jest ewenementem w powojennej historii naszego kraju. 

Wczoraj odbył się wyładunek zabytków, które dwoma tirami zjechały do Muzeum Lotnictwa i Techniki Wojskowej w Rogowie. Tutaj zostaną poddane czyszczeniu i konserwacji. Następnie trafią do kołobrzeskiego Skansenu Morskiego.

Efekt końcowy osiągnięty został dzięki ścisłej współpracy Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie z Zachodniopomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu i Zachodniopomorskim Stowarzyszeniem Dziedzictwo Morza. 

 

Komentarze  
+11 # dla dzieci dobra 2023-01-21 08:14
Bez wątpienia ładunek " cenny " jeśli chodzi o wagę
I koszty transportu konserwacji itp

Bo jak chodzi o wartość muzealna i ślad polskiej kultury to jakby mniej " cenny "

Coś jakby w muzeum samochodów eksponować stare opony lub rozklekotane tarcze chamulcowe

Polskie muzeum utrzymywane z NASZYCH pieniędzy
Zasługuje na szacunek dla dorobku kulturowego Polaków Słowian

Pranie NAS z TOZSAMOSCI nie jest rola muzeum
P O L S K I E G O
Ponie Obstrasz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn