Powiat i miasto otrzymały 50 % dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych na przebudowę ulicy Jedności Narodowej. Dodatkowo powiat otrzymał jeszcze wsparcie finansowe na budowę drogi rowerowej wzdłuż ulicy Grzybowskiej.  

Ulica Jedności Narodowej w końcu doczeka się przebudowy. Powiat na wyremontowanie swojego odcinka  od skrzyżowania z ulicą Wylotową do przejazdu kolejowego otrzymał dofinansowanie w kwocie 5,5 miliona złotych. A całkowity koszt inwestycji na odcinku tej drogi to 11 milionów złotych.

Z kolei miasto na wyremontowanie swojego odcinka, od ulicy Wylotowej do Wiosennej, otrzymało dofinansowanie w kwocie 3 milionów 250 tysięcy złotych. Ten odcinek ulicy będzie podzielony na dwie części. W pierwszej z nich czyli do ulicy Sobieskiego będzie wykonana nowa nawierzchnia, chodniki, nowe lampy czy ławki i kosze. Natomiast w drugiej części będzie wykonany ciąg pieszo-jezdny. Jak mówi prezydent, ma to być nawiązanie do promenady.

Ale dofinansowanie zostało przyznane jeszcze na inną inwestycję, powiatową. Zostanie ono przeznaczone na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Grzybowskiej. Koszt tej inwestycji to 2 miliony 300 tysięcy złotych.

Środki na obie inwestycje mają zostać wpisane do budżetu powiatu podczas sesji marcowej. Następnie ogłoszenie przetargów. 

50 % dofinansowanie na inwestycje pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych.

Komentarze  
+1 # Racja 2023-02-09 07:40
Ojej ten straszny PIS znowu pomyślał o mieszkańcach. A nasi włodarze zapomnieli o tym powiedzieć. Przez usta nie może im przejść skąd są te pieniądze. Przecież pieniędzy miało nie być. Biedne PO
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Ehh 2023-02-09 08:31
Jestem zniesmaczony i wściekły na tą systematyczna wycinka drzew na terenie miasta i powiatu, bo to co się dzieje to zwykła eliminacja terenów zielonych. Niestety te zielone płuca miasta i powiatu zalewa wszechobecny beton ,na którą wszyscy samorządowcy od prawa do lewa pozwalają...smutne to ,że żyjemy w czasach gdzie bardziej liczy się pieniądz , od komfortu życia mieszkańców powiatu i miasta....Starosta przeciwny wycince na Zdrojowej ,bo drzewa nie kolidowały z inwestycją , a kiedy zaczynają kolidować z budowa ścieżki rowerowej na Jedności Narodowej to już pozwala na wycinkę drzew, w zamian postawi donice z roślinnością ,która w tym betonowym świecie nie ma szans na dłuższą żywotność... zamiast sądzić więcej drzew to zwiększają ich wycinkę....dramat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn