Gościem Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku był norweski dziennikarz tygodnika Vi Menn, Johnny Haglund. Wizyta pana Johnny’ego w  muzeum związana była z powstającym dla wspomnianego czasopisma artykułem na temat Zimnej Wojny.

Pracownicy muzeum zapoznali gościa z historią Obiektu 3001 oraz oprowadzili go po schronie i najbliższych okolicach. Następnie pan Haglund wraz z pracownikami udali się na teren byłego obozu jenieckiego dla lotników alianckich Stalag Luft IV.

Wielkim zaskoczeniem dla pana Johnny’ego był fakt, że w obozie tym jednym z jeńców był lotnik norweski. Po zapoznaniu się z historią obozu, gość udał się w dalszą podróż po Polsce. To nie pierwsza wizyta zagranicznego dziennikarza w tej placówce, co pokazuje jak wielkie znaczenie historyczne posiada Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn