W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego kołobrzescy policjanci przeprowadzili działania kontrolno-blokadowe na terenie powiatu kołobrzeskiego. Działania mają na celu przede wszystkim utrzymywanie wysokiego poziomu gotowości jednostek Policji do podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do zatrzymania sprawców przestępstw.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu prowadzili na podległym terenie działania kontrolno-blokadowe ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W miejscach przygotowanych posterunków blokadowych stały nadzór pełniło kilku funkcjonariuszy.

Podczas przeprowadzonych działań policjanci kontrolowali m.in. stan trzeźwości, ponieważ alkohol i inne substancje działające podobnie, pod których wpływem wsiadają za kierownicę kierujący, są jedną z najczęstszych przyczyn, przez które dochodzi do poważnych wypadków drogowych. Aby ograniczyć to realne zagrożenie kołobrzescy policjanci prowadzą wzmożone działania, aby wyeliminować z ruchu skrajnie nieodpowiedzialne osoby, które zdecydowały się kierować autem ,,na podwójnym gazie’’. Nawet najmniejsza ilość alkoholu może ograniczyć naszą percepcję i stworzyć zagrożenie dla nas, naszych bliskich, oraz innych uczestników dróg.

Oprócz kontroli trzeźwości kierujących policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie i posiadanie niezbędnej dokumentacji. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na sposób przewożenia pasażerów, w szczególności dzieci.

policja kontrole 4

policja kontrole 2

policja kontrole 3

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn