Dzisiaj w Muzeum Oręża Polskiego odbyła się już XIII edycja konkursu historycznego. Konkurs jest włączony do programu miejskich obchodów 78. rocznicy walk o Kołobrzeg.

To już tradycja. Dzisiaj po raz trzynasty uczniowie klas trzecich podstawowych wzięli udział w regionalnym konkursie historycznym „Baw się historią, Kołobrzeg moje miasto”.

Dzisiejszy konkurs historyczny zamyka program miejskich obchodów 78. rocznicy walk o Kołobrzeg. W tym roku do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba szkół podstawowych, bo aż 10 w tym szkoła z Dźwirzyna i Charzyna. Dzieci miały do wykonania pięć zadań.

W dzisiejszym konkursie, pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1. W tym roku ogłoszono dwa drugie miejsca, które zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz 7.

Komentarze  
0 # inny historyk 2023-03-30 22:13
Te dzieciątka nie wiedzą nic o historii najnowszej Polski i Kołobrzegu.Tutejsi Polityczni lewaccy Starostowie i Prezydenci i oczywiście dyrektorzy szkół,oraz nauczyciele historii, dbają doskonale o to, by nasze dzieciaki nie znały historii walki o wolną Polskę, historii Solidarności i ludzi tego ruchu. W pokomunistycznym Kołobrzegu, gdzie pełno jeszcze sierot po tym socjalistycznym raju, nie wolno zdaniem władz, mówić o walce z komunizmem. To jest hańba i wstyd, oraz ciężki grzech wobec niepodległej Polski.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn