W grudniu ubiegłego roku podpisano umowę na montaż masztu telefonii komórkowej na dachu starostwa powiatowego. Jego montaż rozpoczął się dwa dni temu. 

Mieszkańcy od dawna odczuwają znaczne problemy z zasięgiem telefonów w centrum miasta. Powodem tego, jak przypomina starosta, jest niefunkcjonujący już maszt na budynku „Hosso”.

Ale ten problem wkrótce zostanie rozwiązany. W grudniu starostwo podpisało umowę z operatorem, który jak początkowo informowaliśmy miał zamontować na dachu starostwa trzy maszty telefonii komórkowej. Ostatecznie  będzie to jeden maszt. Jego montaż rozpoczął się w środę.

Prace przy montażu masztu mają się zakończyć przed 1 czerwca. Od tego dnia zasięg w centrum miasta powinien się znacznie poprawić.

Starostwo z tytułu udostępnienia dachu pod maszty zyska ponad 30 tysięcy złotych rocznie.

Komentarze  
-2 # Ekologiczny Styl 2023-05-22 22:00
Zasięg pewnie się poprawi , ale osobiście nie chciałbym pracować przez 8 godzin pod takim masztem .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Ewa 2023-05-26 22:13
Widać, że nie uważałeś na fizyce za zajęciach z propagacji fal. Akurat natężenie bezpośrednio pod masztem jest niemal zerowe i nie ma większego wpływu na zdrowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn