Niemal w całym kraju obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach. Tylko w przeciągu ostatnich kilku dni na terenie naszego powiatu doszło aż do pięciu pożarów lasów.

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach obowiązuje w większości regionów Polski. 2/3 polskich lasów znajduje się obecnie w 3 – najwyższym stopniu zagrożenia pożarem. To samo dotyczy także lasów naszego powiatu.

Od początku maja kołobrzescy strażacy wyjechali już do pięciu pożarów lasów.

Aby uniknąć pożarów w lasach należy przestrzegać kilka podstawowych zasad. W lasach i na terenach śródleśnych, na obszarze łąk, torfowisk i wrzosowisk, jak również w odległości do 100 m od granicy lasu zabronione jest:

- rozniecanie ognia poza miejscami wyznaczonymi,

- wypalanie wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych,

- palenie tytoniu, z wyjątkiem dróg utwardzonych i miejsc wyznaczonych do pobytu ludzi.

Pamiętajmy, że w trakcie suszy naprawdę niewiele potrzeba, aby doszło do groźnego pożaru.

Za ponad 90% pożarów lasów odpowiada człowiek. Dlatego straż pożarna apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności nie tylko w samych lasach, ale także jego okolicach.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn