W myśl zasady fair play, z okazji Dnia Olimpijczyka w Zespole Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich im. E. Gierczak w Kołobrzegu w minionym tygodniu, odbyły się zmagania sportowe w dwóch olimpijskich dyscyplinach. 

W szkolnej sali gimnastycznej odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Kołobrzegu we wspinaczce na czas, natomiast na szkolnym boisku Mistrzostwa Kołobrzegu w przeciąganiu liny. W zawodach brali udział uczniowie ze wszystkich szkół ponadpodstawowych powiatu kołobrzeskiego. Po zaciętej rywalizacji zostali wyłonieni następujący zwycięzcy: 

W wspinaczka na czas w kategorii dziewcząt III miejsce zajęła Hanna Piesiakowska z I LO Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu, na drugim miejscu uplasowała się jej szkolna koleżanka Aleksandra Makszewska, opiekunem dziewcząt była Agnieszka Banasiak. W zawodach zwyciężyła Wiktoria Piwowarska z klasy IV m5 ZSE-H im. E. Gierczak w Kołobrzegu. W rywalizacji panów najniższe podium przypadło Radosławowi Zajler z ZS im. M. Rataja w Gościnie, opiekun Ewa Balza - Plucińska. Pierwsze dwa miejsca przypadły zaś przedstawicielom gospodarzy: II miejsce Adrian Wełniński z klasy I ip i I miejsce Damian Żelazko z klasy I n. Opiekunem sekcji wspinaczkowej w ZSE-H w Kołobrzegu jest Piotr Klejny.  Kołobrzeski „Ekonom” w lutym br. złożył do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego wniosek o modernizację i rozbudowę istniejącej ścianki wspinaczkowej. 

Bardzo duże emocji towarzyszyło w zmaganiach przeciągania liny. Adrenalina unosiła się w powietrzu dodając skrzydeł uczestnikom w trudnych momentach. Ostatecznie w kategorii chłopcy zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu, drugie miejsce zajął  Zespołu Szkół im. M. Rataja w Gościnie, natomiast trzecie miejsce przypadło dla Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna z  I LO Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzeg, miejsce drugie Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak a trzecie Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu. 

W zmaganiach przeciągania liny instruktarzu udzielili i zawody poprowadzili zawodnicy Ancora Dźwirzyno Tug of War Poland. W pomoc w organizację imprezy zaangażowało się FutureBody.

lina 2

scianka 5

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn