Podczas ostatniego posiedzenia zespołu zadaniowego w starostwie, zaakceptowano projekt dotyczący ograniczenia ruchu w centrum miasta. Zmiany mają zostać wprowadzone jeszcze przed przyszłorocznym sezonem.

Wraca temat wprowadzenia zmian ruchu w centrum miasta. Przypomnijmy. W czerwcu ubiegłego roku podczas spotkania zespołu zadaniowego w starostwie odbyła się burzliwa dyskusja w tym temacie. Zmiany, które musiały zostać zatwierdzone przez starostę nie spotkały się wówczas z pozytywnym odzewem i Tomasz Tamborski podjął decyzję o odrzuceniu w całości projektu zmian w organizacji ruchu w centrum, jak tłumaczył, ze względu na jego nieefektywność. Dzisiaj jednak zdanie zmienił, i po spotkaniu z przedstawicielami miasta, policji oraz pracownikami starostwa, postanowił zaakceptować projekt dotyczący ograniczenia ruchu w centrum miasta. Bardzo długo nad tym dokumentem pracowaliśmy, mówi starosta. Chodzi dokładnie o odcinek ulicy Armii Krajowej, gdzie znajduje się postój taksówek, a skrzyżowaniem z ulicą Narutowicza i Ratuszową, a także krótki odcinek wzdłuż lewego skrzydła Ratusza, gdzie znajduje się wejście do Adebaru.

Wpływ na pozytywną decyzję starostwa miała budowa parkingu wielopoziomowego przy Kamiennej, a także wykonanie przez miasto pomiarów ruchu. Te były prowadzone w okresie ostatnich trzech miesięcy.

Jak mówi starosta, warto się także pochylić nad projektem budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Budowlanej, Rzecznej i Kamiennej.

Zmiany mają zostać wprowadzone jeszcze przed przyszłorocznym sezonem wakacyjnym.

Więcej na ten temat w materiale wideo.

Komentarze  
+1 # MKP 2023-11-30 23:37
Bez sensu. Dla jednej knajpy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Elżbieta65 2023-12-01 15:09
Proszę także wyłączyć z ruchu samochodowego ul. Unii Lubelskiej, J.P II - bo my to dopiero mamy ruch w sezonie :( No niestety ograniczając ruch na jednej ulicy - powodujecie wzrost natężenia ruchu na sąsiednich ulicach. Czy mieszkańcy tych drugich godzą się na to ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # kołobrzeżanin 2023-12-02 21:09
Mam nadzieję, że Pan Starosta i Pani Prezydent też będą obowiązywać nowe przepisy i nie będą stawiać aut w strefie wyłączonej z ruchu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn