Dzisiaj w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie została podpisana umowa na dofinansowanie budowy ronda na ulicy 6 Dywizji Piechoty w Kołobrzegu. Umowę w imieniu Zarządu Powiatu podpisał wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś.

Powiat kołobrzeski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2024 rok z przeznaczeniem na realizację inwestycji - "Budowę ronda na ulicy 6 Dywizji Piechoty w Kołobrzegu". Wartość zadania szacowana jest na 2.100.000,00 złotych. Wartość dofinansowania wynosi 50% i jest to kwota 1.042.784,91 złotych.

Przetarg na realizację zadania ogłosimy jeszcze na przełomie grudnia i stycznia. Zakończenie całej inwestycji planujemy w listopadzie 2024 roku. Projekt obejmuje budowę ronda na skrzyżowaniu ulic: 6 Dywizji Piechoty i Św. Wojciecha w Kołobrzegu. Długość odcinka to ok. 160 m wraz z infrastrukturą towarzyszącą, mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

W ramach inwestycji prowadzone będą roboty polegające na rozbudowie drogi w zakresie wykraczającym poza dotychczasowy pas drogowy. Główne prace polegać będą na:

przebudowie skrzyżowania na rondo,

przebudowie jezdni,

przebudowie istniejących dróg dla pieszych,

przebudowie istniejących dróg rowerowych,

przebudowie infrastruktury drogowej,

przebudowie zjazdów,

przebudowie urządzeń odwadniających i odprowadzających wodę,

przebudowie oświetlenia,

przebudowie kanalizacji deszczowej,

usunięciu kolizji z urządzeniami obcymi,

odtworzeniu trawników w pasie drogowym.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn