Powiat doświetli przejście dla pieszych przy ulicy VI Dywizji Piechoty w Kołobrzegu. Dzięki temu w tym miejscu ma być bezpieczniej. Koszt inwestycji to ponad 130 tysięcy złotych.

Chodzi o przejście dla pieszych na wysokości Cmentarza Wojennego. To na tym przejściu w ubiegłym roku doszło do śmiertelnego wypadku. Dlatego żeby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, powiat zdecydował o jego doświetleniu.

W związku z tym, że przejście rozdzielone jest szerokim pasem zieleni zostaną tu zamontowane cztery lampy doświetlające. W ramach zadania mają zostać także odmalowane pasy.

Powiat złożył wniosek do wojewody o dofinansowanie inwestycji na kwotę 100 tysięcy złotych. Jej całkowity koszt to 130 tysięcy złotych. Jak mówi starosta doświetlenie zostanie wykonane po sezonie i ma być gotowe w październiku tego roku.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn