Dzisiaj, w Muzeum Oręża Polskiego odbyło się spotkanie poświęcone wynikom badań nad poległymi polskimi bohaterami w walkach o Kołobrzeg oraz w zakresie zaginionej kartoteki żołnierzy.

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu od wielu lat prowadzi badania związane z żołnierzami poległymi w walkach o Kołobrzeg, nie tylko w II wojnie światowej. W 2003 roku muzeum przystąpiło do publikacji biogramów poległych, zmarłych z ran i zaginionych w walkach o Kołobrzeg żołnierzy. Obecnie opracowano ponad 300 programów. Dzięki portalowi „18marca.pl”, na który środki finansowe pozyskano z budżetu gminy Miasto Kołobrzeg, udało się już zdobyć dodatkowe informacje na temat kilku żołnierzy, w tym pozyskać nowe dane dwóch żołnierzy. Projekt ten realizuje dr Robert Dziemba, bazując na istniejących księgach poległych, w tym „Kołobrzeskiej Księdze Poległych” dr. Hieronima Kroczyńskiego, jednocześnie sprawdzając dokładnie wszystkie dane. Podczas spotkania zwrócono także uwagę na stan zachowania Cmentarza Wojennego w Kołobrzegu, który wymaga pilnych prac.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn