Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu radni przyjęli uchwałę w sprawie utworzenia placówki opiekuńczo-wychowawczej w Gościnie. Dom Dziecka jest już w pełni wyposażony. Pierwsi podopieczni zostaną przyjęci najprawdopodobniej na początku kwietnia.

Budowa Domu Dziecka w Gościnie została zakończona. Budynek jest już w pełni wyposażony. Trzeba jednak było formalnie taką jednostkę powołać. Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu radni przyjęli uchwałę w sprawie utworzenia placówki opiekuńczo-wychowawczej typu socjalizacyjnego, specjalistyczno-terapeutycznego i interwencyjnego w Gościnie i nadania jej statutu. I jeszcze dzisiaj został ogłoszony konkurs na dyrektora.

Będzie to pierwsza tego typu placówka w powiecie kołobrzeskim. Budynek ma blisko 400 m2 powierzchni i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Placówka będzie mogła przyjąć około 14 dzieci.

Całkowity koszt inwestycji to blisko 3 miliony złotych.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn