Jak co roku powiat przygotowuje się do przyjęcia uczniów do szkół ponadpodstawowych na nowy rok szkolny 2024/2025. Założenia do rekrutacji zostały poparte aktualną analizą wskaźników demograficznych.

- Chcę uspokoić ośmioklasistów i ich rodziców, sytuacja z zeszłego roku już się nie powtórzy. W bieżącym roku szkolnym liczba absolwentów klas ósmych z naszego powiatu wyniesie 501 uczniów. Dla przypomnienia w roku ubiegłym, z powodu kumulacji roczników (6 i 7-latków), w systemie pojawiła się dwukrotnie większa liczba absolwentów klas ósmych - 1016 uczniów. Wówczas otworzyliśmy ostatecznie 36 oddziałów, przyjmując 1081 osób. Obecnie zakładamy, że minimalna liczba oddziałów w liceach ogólnokształcących, technikach oraz branżowej szkole I stopnia wyniesie 21. Oczywiście w zależności od ilości chętnych, liczba klas może ulec zwiększeniu. Pamiętajmy, że do naszych szkół aplikują również uczniowie spoza powiatu, na poziomie ok. 20-30% ogólnej liczby ósmoklasistów. Natomiast nie ma już obawy o brak miejsc.  - mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn