Dzisiaj, podczas konferencji prasowej w Muzeum Oręża Polskiego w oddziale „Dzieje Oręża Polskiego" przy ul. Emilii Gierczak zaprezentowano pojazdy, które wezmą udział w inscenizacji "Bój o Kołobrzeg". Podczas konferencji zaprezentowany został plan obchodów 79. rocznicy walk o Kołobrzeg.

Przed konferencją został uruchomiony po zimowej przerwie niemiecki transporter opancerzony Sd.Kfz 251 oraz działo samobieżne Su 57. Obydwa pojazdy pochodzą z okresu II wojny i będą brały udział w inscenizacji historycznej ,,Bój o Kołobrzeg". Do pojazdów zostały podłączone armaty, do Su 57 armata Zis 3, a do Sd.Kfz 251 Pak 36. Podczas konferencji został omówiony cały sprzęt ciężki, który będzie można zobaczyć na kołobrzeskiej plaży, podane zostały także grupy rekonstrukcyjne biorące udział w inscenizacji historycznej "Bój o Kołobrzeg" w dniu 16.03.2024 r.

 
Komentarze  
+2 # Zorro 2024-03-15 19:47
Tuż za granicą krwawa wojna,a my w jakieś zabawy wojenne się wdajemy,to chore i brak empatii
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn