Dzisiaj odbyły się kolejne konsultacje programowe Wspólnoty Samorządowej. Tym razem zorganizowane dla kołobrzeskiej młodzieży.

Dzięki cyklicznym spotkaniom organizowanym przez Wspólnotę Samorządową poruszanych jest szereg zagadnień z życia naszego miasta i powiatu. Dzisiaj odbyło się kolejne z nich, na którym obecna była kołobrzeska młodzież. 

Jednym z tematów poruszonych podczas dzisiejszego spotkania była kwestia zdrowia psychicznego ludzi młodych w szkołach średnich i podstawowych. Drugą kwestią są inwestycje w infrastrukturę, z której młodzież w Kołobrzegu korzysta.

A z jakimi problemami mierzy się młodzież w naszym mieście? Jak mówi przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta, młodzi mają problem żeby integrować się w naszym mieście.

Kolejnym problemem z jakim młodzież się mierzy, jest wykluczenie komunikacyjne w naszych ościennych gminach.

Jeden z uczestników dzisiejszego spotkania podzielił się pomysłem aby zwiększyć przestrzeń czasową po lekcjach.

Dużym problemem na jaki wskazała młodzież, są problemy psychiczne w szkołach, oraz stres.

Wspólnota Samorządowa deklaruje, że w nowej kadencji zostanie powołany pełnomocnik ds. zdrowia psychicznego.

Podczas spotkania podkreślono, że bardzo ważne jest rozpoczęcie ścisłej współpracy Rady Miasta i Rady Powiatu z Młodzieżową Radą Miasta.

To duże zobowiązanie aby sprostać wszystkim oczekiwaniom młodych mieszkańców naszego miasta, ale jak mówi Jacek Kuś postaramy się im sprostać.

Więcej w materiale wideo.

 

Komentarze  
+5 # Krokiety 2024-03-15 19:27
Już sieją wśród najmłodszych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn