Kołobrzescy policjanci włączyli się do działań wojewódzkich pod nazwą "PRĘDKOŚĆ". Głównym celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Na terenie całego województwa zachodniopomorskiego przebiegały działania pn. „PRĘDKOŚĆ”. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu, biorąc w nich udział, pełnili służbę w miejscach szczególnie zagrożonych, gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych. Celami takich akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz ograniczenie liczby osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Do działań w powiecie kołobrzeskim skierowano 12 funkcjonariuszy WRD KPP w Kołobrzegu, którzy skontrolowani w sumie 65 pojazdów. Policjanci przy wykorzystaniu ręcznego miernika prędkości ujawnili 53 przekroczenia dozwolonej prędkości. 

Główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policja apeluje więc o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Bądźmy czujni przede wszystkim w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn