Budowa Domu Dziecka w Gościnie została zakończona. Budynek jest już w pełni wyposażony. Dzisiaj na zaproszenie starostwa wybraliśmy się tu z kamerą.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu radni przyjęli uchwałę w sprawie utworzenia placówki opiekuńczo-wychowawczej w Gościnie. Dom Dziecka jest już w pełni wyposażony. Pierwsi podopieczni zostaną przyjęci najprawdopodobniej na początku kwietnia. Dzisiaj odbyła się prezentacja obiektu. Stało się to, o czym od dawna marzyliśmy, czyli budowa własnego domu dziecka, mówił Tomasz Tamborski.

Wkrótce zostanie rozstrzygnięty konkurs na dyrektora placówki. Następnie zostanie zebrana kadra.

Długo czekaliśmy na ten dom dziecka, pierwszy w powiecie kołobrzeskim, mówił Jacek Kuś.

Budynek ma blisko 400 m2 powierzchni i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Pokoje są w większości dwuosobowe, jeden trzyosobowy, oraz jeden pokój z indywidualną łazienką dla dziecka z niepełnosprawnością.

Całkowity koszt inwestycji to blisko 3 miliony złotych, i pochodzi w całości z budżetu powiatu.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
0 # Prawy 2024-03-18 22:08
Surowo niczym w internacie. Bardziej nieprzyjemnie się nie dało urządzić wnętrza?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn