Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa zamknęła nielegalną bimbrownię w okolicy Rymania. Zabezpieczono 53 litry alkoholu i 40 litry zacieru do jego produkcji. Za nielegalne wytwarzanie alkoholu grozi nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Funkcjonariusze KAS skontrolowali posesję w jednej z miejscowości gminy Rymań, gdzie produkowany był nielegalny alkohol. Pomysłowy „przedsiębiorca" ulokował swoją linię produkcyjną w pomieszczeniach gospodarczych i w mieszkaniu.

Zabezpieczono 53 litry gotowego alkoholu o różnej mocy (24 l -55%, 17 l - 40% I 12 l o mocy 30%) i 40 litry zacieru do jego produkcji.

Dodatkowo zatrzymano sprzęt wykorzystywany do nielegalnej produkcji alkoholu. Towar zabezpieczono jako dowód w sprawie. Teraz sprawą zajmie się komórka dochodzeniowo śledcza Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Sprawca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za przestępstwo nielegalnej produkcji alkoholu.

Działania funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej wspierali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.

Za nielegalne wytwarzanie alkoholu grozi nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Jeśli wytwarzany alkohol jest znacznej wartości, osoba go produkująca może zostać również ukarana grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności nawet do dwóch lat. Natomiast uczynienie stałego źródła dochodu z domowego wytwarzania alkoholu etylowego grozi jeszcze surowszą karą - pozbawieniem wolności do trzech lat.

KAS przestrzega przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z nielegalnych źródeł, ponieważ może on być niebezpieczny dla zdrowia konsumentów. Laboratoria celne niejednokrotnie potwierdzały wykorzystanie alkoholu technicznego służącego m.in. do produkcji płynów do spryskiwaczy i podpałek do grilla jako dodatku do tzw. bimbru oferowanego do sprzedaży na czarnym rynku.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn