Kołobrzeg będzie miał starostę rotacyjnego. To efekt umowy koalicyjnej podpisanej pomiędzy Koalicją Obywatelską, a Wspólnotą Samorządową. O szczegółach zmian jakie mają zajść w Zarządzie Powiatu poinformowali podczas dzisiejszej konferencji prasowej Anna Bańkowska, Jacek Kuś oraz Mirosław Tessikowski.

Porozumienie zawarte między Koalicją Obywatelską, a Wspólnotą Samorządową to efekt rozmów jakie były prowadzone po wyborach 7 kwietnia. Przypomnijmy. Koalicja Obywatelska wprowadziła do Rady powiatu 8 kandydatów, Wspólnota Samorządowa 4.

Umowa koalicyjna Pomiędzy Koalicją Obywatelską, a Wspólnotą Samorządową mówi m.in. o tym jak będzie wyglądał Zarząd Powiatu  i w jakich proporcjach będzie sprawowana władza.

Ci, którzy będą stali na czele powiatu muszą być partnerami dla wszystkich wójtów, dla wszystkich mieszkańców gmin w naszym powiecie, mówiła podczas konferencji Anna Bańkowska.

W porozumieniu zdecydowano o wprowadzeniu funkcji starosty rotacyjnego. Czyli przez pierwsze 2,5 roku miałby ją sprawować kandydat wyznaczony przez Koalicję Obywatelską, tu jak poinformowano miałby być to Mirosław Tessikowski, a po tym okresie stanowisko to na kolejne 2,5 roku miałby objąć członek Wspólnoty Samorządowej, tu wskazano Jacka Kusia.

Ale o tym, jak się wszystko rozstrzygnie dowiemy się najprawdopodobniej 6 maja podczas pierwszego posiedzenia nowej Rady Powiatu.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+9 # aTomek 2024-04-19 13:38
Śmiech na sali.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn