W sobotę 18 maja Kołobrzeg po raz kolejny włączy się do akcji „Europejska Noc Muzeów”. W tym czasie Muzeum Miasta Kołobrzeg przy ulicy Armii Krajowej w ciągu kilku nocnych godzin bezpłatnie udostępni zwiedzającym swoje zbiory.

18 maja o godz. 19.00 Noc Muzeów rozpocznie się recitalem Czesława Zdrojewskiego, który zagra na saksofonie z balkonu zabytkowego Pałacu Braunschweigów od strony ul. Armii Krajowej. Tam też dostępna będzie wystawa posterowa autorstwa Roberta Dziemby na 500-lecie ścięcia Jakuba Adebara, które przypada w tym roku. Koncert przygotowano we współpracy z Laboratorium Kultury „Adebar”, które działa w podziemiach ratusza.

Natomiast w podziemiach Pałacu Braunschweigów będzie można zwiedzić wystawę Muzeum Miasta Kołobrzeg, w tym najnowszą jej część, zatytułowaną „Niezwykły wiek 1839-1939”. W ramach Nocy Muzeów będzie można zobaczyć nowe zabytki, w tym element sztandaru organizacji strzeleckich z Kołobrzegu z 1928 roku. Na zwiedzających czeka również unikatowy brązowy Skarb z Sidłowa sprzed ponad 3000 lat, który powrócił z badań. Muzeum będzie można zwiedzać z przewodnikiem, a na koniec historycznego spaceru przygotowano nowy film historyczny o dziejach Muzeum Oręża Polskiego w 60 rocznicę jego powstania.

Z Muzeum Miasta Kołobrzeg wychodzi się na plac zabaw przy ul. Dubois. Tam do godz. 22.00 czekać będą uzbrojeni w muszkiety rekonstruktorzy z Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Kołobrzeg” w mundurach Regimentu von Owstiena (Nr 7), bracia z Kołobrzeskiego Bractwa Kurkowego z armatami oraz rekonstruktorzy z Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Wybrzeże” z dioramą. Nie zabraknie pokazów i możliwości dotknięcia historii na żywo.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem starosty Mirosława Tessikowskiego.

Muzeum Miasta Kołobrzeg czeka na zwiedzających w godz. 19-24. Wstęp wolny.

NocMuzeow

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn