W Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego podsumowano współfinansowane przez Unię Europejską praktyki uczniowskie zrealizowane w ramach programu Erasmus+.

23 uczniów z Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława Krzywoustego miało okazję polecieć na Sycylię, gdzie mogli doskonalić swój fach w takich zawodach jak fryzjer, cukiernik, kucharz oraz mechanik samochodowy, a także poznać włoską kulturę i obyczaje. Taką możliwość dał im program Erasmus+. Celem programu jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji.Żeby  wziąć udział w programie i pojechać do Włoch uczniowie musieli przejść przez rekrutację. A chętnych nie brakowało. Na zakończenie podsumowania programu Erasmus+ uczniowie otrzymali dokument potwierdzający udział w projekcie.

Więcej w materiale wideo.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn