×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Metody oszustów są coraz bardziej wyrafinowane. Nieświadomi pracownicy dużych firm mogą paść ich ofiarą tylko i wyłącznie dlatego że działają w pośpiechu i bez zastanowienia. Proszę o wykonanie przelewu na podane konto. Podpisane imieniem i nazwiskiem prezesa – takiej treści e-mail otrzymała księgowa jednej z firm działającej na terenie naszego miasta. 
Na szczęście pracownica w porę zorientowała się, że polecenie to wydał jej fałszywy pracodawca. W ten sposób firma uchroniła się do straty większej sumy pieniędzy. 
Kołobrzescy policjanci odnotowali jeszcze jedną prób tego typu wyłudzenia. Na szczęście oszust, bądź oszuści nie odnieśli „sukcesu”, tylko dzięki czujności, jaką wykazała się adresatka podobnej wiadomości. 
Scenariusz przestępstwa za każdym razem może być bardzo podobny. Na e-mailowy firmowy adres rzekomy prezes wysyła do pracownicy, zajmującej się finansami firmy, polecenie przelania pewnej kwoty pieniędzy, . Ważne jest, aby adresat tego polecenia wykonał to bardzo szybko. Sprawcy zakładają bowiem, że skoro zależy komuś na czasie ma to być wykonane natychmiast.
 
Policja apeluje: Weryfikujmy każdą podejrzaną informację, bądź polecenie, tak jak zrobiły to pracownice firm, dzięki którym nie doszło do przestępstwa. Nie obawiajmy się odpisać lub zatelefonować do autora tego typu wiadomości. Dzięki naszej czujności możemy tylko zyskać, bo uchronimy od kłopotów i strat finansowych zarówno siebie, jak i naszego pracodawcę.

Ilustracja do artykułu: Markus Spiske/unsplash.com
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn