×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W roku szkolnym 2017/2018, Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu, będzie realizował proces wspomagania jakości edukacji, w zakresie kształcenia kompetencji kluczowych młodzieży i dorosłych.

Przy wsparciu działań, realizowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie, w ramach projektu "Przywództwo-opracowanie modeli kształcenia i wspierania kadry kierowniczej systemu oświaty", opracowana zostanie spójna i kompleksowa oferta uczenia się przez całe życie.
Zgodnie z zaleceniami Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej, wdrażana jest polityka poszerzenia oferty kompetencji kluczowych, dla wszystkich uczestników procesu edukacyjnego, w ramach przyjętej strategii uczenia się przez całe życie. Edukacja, jako proces społeczny i ekonomiczny, posiada strategiczną rolę, w nabywaniu kompetencji kluczowych, dla wszystkich interesariuszy procesu kształcenia.
- Nasza oferta skierowana jest do ludzi młodych, którzy będą musieli odnaleźć się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy oraz do osób dorosłych, które będą miały możliwość rozwijania i aktualizowania kompetencji kluczowych, w celu wsparcia swojego potencjału edukacyjnego - mówi Zbigniew Stankiewicz, dyrektor ZSEH. Kompetencje, to połączenie wiedzy, umiejętności i postaw, odpowiednich do sytuacji. Kompetencje kluczowe, nabywane w procesie kształcenia, uczenia się, przez całe życie, w kontekście rozwoju osobistego jednostki, samorealizacji, bycia aktywnym obywatelem, wspomagają szanse na zatrudnienie w społeczeństwie wiedzy. 
Proces wspomagania, zainicjowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, którego wdrożenie i rozpowszechnienie, będzie jednym z kluczowych zagadnień ZSE-H.
Kompetencje kluczowe kształtowane w roku szkolnym, 2017/2018 to:
1. porozumiewanie sie w języku ojczystym
2. porozumiewanie sie w językach obcych
3.kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne
4.kompetencje informatyczne
5.umiejetność uczenia się
6.kompetencje społeczne i obywatelskie
7.inicjatywność i przedsiębiorczość
8.świadomość i ekspresja kulturalna.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn